Jakież było zaskoczenie wiernych kibiców piłki siatkowej, którzy  oglądali  zmagania naszych zawodników w dalekim Tokio, kiedy ich oczom wielokrotnie ukazywał się wielki transparent z napisem ZSM Łapy. Nie była to żadna pomyłka ani przywidzenie.

W ten sposób były nauczyciel Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach p. Roman Łudź   postanowił promować naszą szkołę.

Pomysł ten realizował także  na zawodach siatkówki w Warnie i w Berlinie. Tam jednak nie wzbudził tak ogromnego zainteresowania i promocja nie odbiła się tak głośnym echem. Japonia to zupełnie coś innego. Zobaczyć na tokijskich trybunach znajomo brzmiącą nazwę – to dopiero coś !

Pan Roman długo przygotowywał się do wyjazdu. Wyjechał zaopatrzony w  gadżety, które przyniosły mu popularność, której się w ogóle się  nie spodziewał!

Zaczepiali go nawet dziennikarze z japońskiej telewizji zainteresowani jego prezentacją. Najwspanialsze jest jednak to, że do  zdjęcia  z transparentem szkoły stanęli najwybitniejsi przedstawiciele naszej siatkarskiej kadry narodowej – kto wie, może nawet przyszli medaliści igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro?

Dzięki p. Romanowi Łudziowi eliminacje siatkarzy na Letnią Olimpiadę stały się dla naszej szkolnej społeczności szczególnie bliskie….  Są powodem do dumy nie tylko ze względu na naszych zawodników, ale także dlatego, że stały się okazją do promocji ZSM  nawet w odległej i egzotycznej Japonii !

Info ZSM